Ισπανία: “Όργια” Ράντολφ και διπλό για Ρεάλ! (photo)

2017-10-05T21:07:44+00:00 2017-10-05T21:12:35+00:00.

05/Oct/17 21:07

Συνέχεια είχαμε σήμερα (5/10) για την 2η αγωνιστική της ACB με την Ρεάλ Μαδρίτης να παίρνει δύσκολο διπλό μέσα στην έδρα της Μπιλμπάο με 87-80.

Οι παίκτες του Πάμπλο Λάσο ήταν κακοί στην άμυνα στο πρώτο μέρος κάτι που εκμεταλλεύτηκε η Μπιλμπάο και πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια με 45-43.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ντέρμπι με τους γηπεδούχους να κρατάνε το προβάδισμα τους στο φινάλε της τρίτης περιόδου με 62-59, όμως στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο “πλήρωσαν” την κακή τους άμυνα και στο ότι δεν βρήκαν ποτέ “αντίδοτο” στον απίστευτο Ράντολφ που έκανε ρεκόρ πόντων με την Ρεάλ. Κάπως έτσι οι Μαδριλένοι κέρδισαν με 87-80.

Ο Άντονι Ράντολφ ήταν ο κορυφαίος παίκτης του παρκέ με 26 πόντους (11/15 σουτ), 9 ριμπάουντ και 2 μπλοκ, ενώ από κοντά για την Ρεάλ ήταν ο Ντόντσιτς με 13 πόντους, 8 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Καμπάτσο με 11 πόντους, 5 ασίστ και 3 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 28-20, 45-43, 62-59, 80-87