ACB: “6X6” για Ρεάλ και Μπαρτσελόνα, ζόρια μόνο για τους “μπλαουγκράνα”

2018-10-28T15:43:23+00:00 2018-10-28T15:55:20+00:00.

Giannis Askounis

28/Oct/18 15:43

Την αήττητη πορεία τους στην ACB συνέχισαν οι Ρεάλ Μαδρίτης και η Μπαρτσελόνα καταβάλλοντας με 90-77 την Μπούργος και 94-92 την Μπανταλόνα, αντίστοιχα.

Του Γιάννη Ασκούνη/ info@eurohoops.net

Οι Μαδριλένοι δημιούργησαν διψήφια διαφορά από το πρώτο ημίχρονο και αντέδρασαν ξεπερνώντας το +20, όταν οι φιλοξενούμενοι… τόλμησαν να μπουν μπροστά στο σκορ στο ξεκίνημα του δεύτερου 20άλεπτου. Ξεχώρισε ο Σέρχιο Γιουλ με 19 πόντους, ενώ ο Τζέισι Κάρολ πέτυχε 14 και ο Ρούντι Φερνάντεθ 13. Από την άλλη, ο Βλάτκο Τσάντσαρ “έγραψε” 24 πόντους.

Αρκετά πιο δύσκολα πήρε την εντός έδρας νίκη η Μπάρτσα. Βρέθηκε στο -15 στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στο τελευταίο πεντάλεπτο απώλεσε διψήφια διαφορά και εξασφάλισε το θετικό αποτέλεσμα στην παράταση (81-81 κ.α.)! Απόλυτος πρωταγωνιστής τόσο στα κρίσιμα λεπτά όσο συνολικά ήταν ο Κέβιν Πάνγκος, ο οποίος τελείωσε το ματς με 32 πόντους και 33 ράνκινγκ.

Φώτο: Twitter της Ρεάλ Μαδρίτης