Ρεάλ: Κέρδισε την Φουενλαμπράδα, με μεγάλη εμφάνιση του Γιουλ! (video)

Στην μεγάλη ημέρα του Φελίπε Ρέγιες, η Ρεάλ Μαδρίτης μπόρεσε και ”λύγισε” στο φινάλε την μαχητική Φουενλαμπράδα, παίρνοντας την 14η νίκη της στην σεζόν με σκορ 89-79.

Έτσι, οι πρωταθλητές παρέμειναν δεύτεροι με ρεκόρ 14-4, ενώ οι ηττημένοι, που πριν λίγες ημέρες έχασαν από την ΑΕΚ για την 12η αγωνιστική του BCL, παρέμειναν στο πάτο της βαθμολογίας με 6-12.

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν θεαματική εκκίνηση και στο πρώτο δεκάλεπτο βρέθηκαν στο +15 (12-27)! Η αντίδραση των γηπεδούχων δεν άργησε και στο ημίχρονο είχαν περάσει ήδη μπροστά με 43-40! Από και και πέρα, οι παίκτες του Πάμπλο Λάσο πήραν λίγο μεγαλύτερη διαφορά, η Φουενλαμπράδα επέστρεψε στο ματς για λίγο, όμως το φινάλε είχε την υπογραφή της ”Βασίλισσας”!

Πέρα από την ουσία, η Ρεάλ είχε και θέαμα, όπως θα διαπιστώσετε και εσείς όταν δείτε το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ κάρφωμα του Άντονι Ράντολφ!

Κορυφαίος για τους νικητές ο Σέρχιο Γιουλ με 21 πόντους και 5 ριμπάουντ, ενώ 16 πρόσθεσε ο Τζέισι Κάρολ. Από πλευράς φιλοξενούμενων, ο Κρίστιαν Εγιένγκα έκανε μεγάλη εμφάνιση (19 πόντοι, 7 ριμπάουντ), όμως δεν ήταν αρκετή για την ομάδα του.

Τα δεκάλεπτα: 12-27, 43-40, 68-59, 89-79