Η ΤΣΣΚΑ στις λεπτομέρειες την Μάλαγα

2014-09-26T22:38:13+00:00 2014-09-26T23:48:17+00:00.

26/Sep/14 22:38

Σε ένα συναρπαστικότατο ματς, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 8 πόντους στην τρίτη περίοδο πήρε τη νίκη με 88-84 επί της Μάλαγα στον τελικό του “Γκλόρια Καπ”. Ήταν ένα ταιριαστό φινάλε σε ένα εξαιρετικά ποιοτικό τουρνουά ανάμεσα σε μεγάλες ομάδες.

Ο Μίλος Τεόντοσιτς με 2/2 βολές σφράγισε τη νίκη της ΤΣΣΚΑ, ωστόσο πριν από αυτό χρεώθηκε με τεχνική ποινή που έδωσε μια τελευταία ελπίδα στους Ισπανούς, όταν μείωσαν στο καλάθι (86-84) με οκτώ δεύτερα να απομένουν. Μέσω των βολών, όμως, ο Μίλος εξιλεώθηκε και ολοκλήρωσε ένα εξαιρετικό ματς. Ο Σέρβος γκαρντ και ο Αντρέι Βοροντσέβιτς ήταν οι κορυφαίοι παίκτες των νικητών. Για τη Μάλαγα, και πάλι ο Τζέισον Γκρέιντζερ ήταν εξαιρετικός, ενώ η ομάδα ετοιμάζεται για τη ζωή χωρίς τον Ζόραν Ντράγκιτς που υπέγραψε στους Σανς.

Mάλαγα: Mάρκοβιτς 2, Βασιλειάδης 15, Tόμας 8, Γκρέιντζερ 17, Βάζκεθ 6, Κουζμίνσκας 8, Γκριν 12, Γκολούμποβιτς 10.

ΤΣΣΚΑ: Tεόντοσιτς 21 (9 ασ.), Φριντζόν 11, Nίκολς 2, Τζάκσον 12, Μαρκοϊσβίλι 5, Kορόμπκοφ 9, Στρέμπκοφ 4, Βοροντσέβιτς 15, Χάινς 9.