Νίκησε και στο Μετς ο Φάρος

2015-10-11T19:24:17+00:00 2015-10-11T19:47:06+00:00.

11/Oct/15 19:24

Σε μία ακόμη νίκη έφτασε ο Φάρος Κερατσινίου, που επιβλήθηκε με δυσκολία του Παγκρατίου με 74-66 στο Κλειστό του Μετς για τα πλαίσια της 2ης Αγωνιστικής της Α2.

Της Μυρτούς Τσιτσιού

Σε μία ακόμη νίκη έφτασε ο Φάρος Κερατσινίου, που επιβλήθηκε με δυσκολία του Παγκρατίου με 74-66 στο Κλειστό του Μετς για τα πλαίσια της 2ης Αγωνιστικής της Α2.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν με τον καλύτερο τρόπο το ματς, με το σκορ του πρώτου δεκαλέπτου να είναι 7-20 υπέρ τους. Οι παίκτες του Ντίνου Καλαμπάκου, ωστόσο, προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι. Ο Φάρος παρέμενε στην πρωτοπορία με ευρεία διαφορά μέχρι το ημίχρονο (23-46), αλλά στο τρίτο δεκάλεπτο το Παγκράτι ξεκίνησε την αντεπίθεσή του. Τρία λεπτά πριν τη λήξη, οι «ροσονέρι» μείωσαν σε 61-67 αλλά τελικά δεν κατάφεραν να ολοκληρώσουν την ανατροπή.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. 66-74
Διαιτητές:Σκούτας-Παπαθανασίου-Καρδαρής
Δεκάλεπτα: 7-20, 23-46, 50-58, 66-74
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Κυριακόπουλος 11(2) , Παναγιωταράς 10(2) , Παπαδιονυσίου 12(1), Φακοπουλίδης 2, Μοτσενιγος 6, Λεκάκης, Αντωνάκης 4, Κουτρούλιας 10, Σαχπατζίδης 8, Μήτσιαλος 3, Περσίδης, Δενδρινός
Φάρος (Πολέμης): Παπαδόπουλος 3(1), Παπαμακάριος 9(2), Καράμπουλας 9, Μπατής, Πετροδημόπουλος 6, Λιακόπουλος 12, Αγγελόπουλος 2, Κομποδιέτας 12(3), Σκορδίλης 5, Κακιούζης 15(2), Κατούφας 1