Μίτσοφ: “Ο Ολυμπιακός νόμιζε πως θα είναι ένα εύκολο παιχνίδι”

Μιλώντας στην κάμερα της ΕΡΤ ο Σέρβος φόργουορντ ανέφερε: “Στο πρώτο ημίχρονο βρεθήκαμε πίσω στο σκορ. Δεν θα έλεγα πως τα παρατήσαμε και ο Ολυμπιακός νόμιζε ότι θα ήταν ένα εύκολο παιχνίδι. Στην τρίτη περίοδο παίξαμε πιο επιθετικά, βρήκαμε ρυθμό και βάλαμε τα σουτ. Στην άμυνα παίξαμε πιο δυνατά και καταφέραμε να ισοφαρίσουμε. Στην τελευταία περίοδο η πίεση ήταν από τη μεριά του Ολυμπιακού που παλεύει για το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα. Έτσι είναι το μπάσκετ. Παίξαμε πολύ καλύτερα, δεν επιτρέψαμε εύκολα καλάθια και τα καταφέραμε.

Ήταν μία σπουδαία νίκη για εμάς που έχουν καταφέρει να τους κερδίσουμε δύο φορές αλλά δεν μπορώ να την χαρακτηρίσω σημαντική γιατί επί της ουσίας δεν μας προσφέρει τίποτα, ίσως βρεθούμε 1-2 θέσεις πιο ψηλά.

Θα πολεμήσουμε μέχρι τέλους. Έχουμε ακόμα 4 παιχνίδια και ίσως καταφέρουμε να δημιουργήσουμε και άλλα προβλήματα στις κορυφαίες ομάδες.”