Ολυμπιακός: Δεύτερη νίκη στο EuroCup για τη γυναικεία ομάδα (video)

2019-10-30T22:35:03+00:00 2019-10-30T22:35:38+00:00.

30/Oct/19 22:35

Πραγματοποιώντας ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός παρέσυρε την VBW CEKK Cegled στο ΣΕΦ, επικρατώντας με σκορ 93-53 στην 3η αγωνιστική του EuroCup.

Οι «ερυθρόλευκες» παρότι βρέθηκαν πίσω στο πρώτο δεκάλεπτο, «έσφιξαν» την άμυνά τους και πέρασαν μπροστά στο ημίχρονο. Στην τρίτη περίοδο τα πράγματα ήταν ακόμα πιο εύκολα για τον Ολυμπιακό που έστειλε την διαφορά στο +40 και πανηγύρισε την δεύτερη του νίκη στην διοργάνωση. Πρώτη σκόρερ η Γέμελος με 13 πόντους, σε ένα ματς που ο Ολυμπιακός είχε 5 διψήφιες παίκτριες.

Τα δεκάλεπτα: 18-21, 41-35, 72-45, 93-53.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Παντελάκης): Αυτζή 1, Κοσμά, Νικολοπούλου 6 (1), Σωτηρίου 8 (1), Σταμάτη 10 (2), Γέμελος 13 (3), Γκρέιβς 12, Γιουρτσένκοβα 7, Παυλοπούλου 6 (2), Σπυριδοπούλου 8 (2), Σταμολάμπρου 12 (2), Τόμας 10 (1).

VBW CEKK Cegled (Καράσκο): Μπρεζίνοβα 19 (3), Φιλίποβιτς, Γκιοριάνατς 6, Χίγκινς 12, Σουάνιερ 6, Μπορόντι 5 (1), Κόμπολακ, Σιρόνι 5 (1).