Μια πεσμένη πετσέτα και ο Σμιθ εκτός

Του Άρη Μπάρκα/ barkas@eurohoops.net

Kάτι πάει στραβά στη Γαλατασαράι και δεν μιλάμε μόνο για την ήττα με 69-67 από τη Μπάνβιτ στη δεύτερη αγωνιστική της τουρκικής λίγκας. Ο κόουτς Εργκίν Αταμάν και ο πλέι μέικερ Νόλαν Σμιθ βρίσκονται σε αντιπαράθεση, όπως ήταν προφανές στη δεύτερη περίοδο του ματς με τον παίκτη να πετά μια πετσέτα προς τον προπονητή.

Ο Σμιθ αντικαταστάθηκε μετά από πέντε λεπτά στο παρκέ και αυτή ήταν η αντίδραση του, όπως μπορείτε να δείτε στο βίντεο. Ο Αταμάν δεν έκρυψε τα αισθήματα του για αυτό που έγινε και όπως ανακοίνωσε μετά το τέλος του αγώνα, ο παίκτης θα προπονείται με τους εφήβους και ίσως χρειαστεί να βρει νέα ομάδα. O Αταμάν είπε σύμφωνα με τα τουρκικά ΜΜΕ: “Είναι η δεύτερη φορά που συμπεριφέρεται έτσι. Αν συνεχίσει, θα πρέπει να βρούμε έναν νέο παίκτη και αυτός θα πρέπει να βρει μια νέα ομάδα”.

ΠΡΟΣΘΗΚΗ: Το πρωί της Δευτέρας ο Σμιθ ζήτησε συγγνώμη για τις πράξεις του μέσω twitter.