Μπαρτζώκας στα αποδυτήρια: “Πολύ σημαντική νίκη, αλλά τα κεφάλια κάτω” (Video)

2024-06-06T15:00:57+00:00 2024-06-06T15:00:57+00:00.

06/Jun/24 15:00

Bartzokas-OAKA-Olympiacos

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας μοίρασε συγχαρητήρια στους παίκτες του μέσα στα αποδυτήρια του ΟΑΚΑ, αλλά ως εκεί…

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Ο Ολυμπιακός έκανε το 1-0 στο ΟΑΚΑ, παίρνοντας προβάδισμα κι αβαντάζ της έδρας στα χέρια του έναντι του Παναθηναϊκού στους τελικούς της Stoiximan Basket League.

Οι “ερυθρόλευκοι” αντιμετώπισαν με ηρεμία και ήπιες αντιδράσεις τη νίκη, γνωρίζοντας ότι απέχουν ακόμα δύο θετικά αποτελέσματα από τον τρίτο τίτλο πρωταθλήματος στη σειρά κι αυτός ακριβώς είπε ο αρχηγός του Ολυμπιακού, Κώστας Παπανικολάου, στο κέντρο του γηπέδου μετά τη λήξη του αγώνα.

Παπανικολάου στους συμπαίκτες του: Δεν είναι μία νίκη και τελειώσαμε. Χρειαζόμαστε τρεις

Στο ίδιο μήκος κύματος ήταν και η ομιλία του Γιώργου Μπαρτζώκα στα αποδυτήρια του ΟΑΚΑ.

Λίγα λεπτά μετά το τέλος του αγώνα, ο “Coach-B” είπε χαρακτηριστικά στους παίκτες του:

«Θέλω να σας συγχαρώ για το ομαδικό πνεύμα που επιδείξατε. Παίξαμε ως ομάδα και ελέγξαμε τον ρυθμό του παιχνιδιού για σαράντα λεπτά. Ήταν πολύ σημαντική νίκη. Πάντα το να κερδίζεις το πρώτο εκτός έδρας παιχνίδι είναι σημαντικό.

Όμως, ακούστε… Ήταν απλά ένα παιχνίδι. Η σειρά είναι best of five. Οπότε βάλτε τα κεφάλια κάτω και ελάτε να αντιμετωπίσουμε το επόμενο ματς με την ίδια νοοτροπία. Ελάτε να προετοιμαστούμε και να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε καλύτερα ή τι πρέπει να αποφύγουμε, για να παίξουμε ακόμα καλύτερα την Παρασκευή».