Επικό blooper! O Γούλριντζ έχασε ολομόναχος κάρφωμα στο “Πανιώνιος-Κολοσσός” (video)

Της Eurohoops Team / info@eurohoops.net

Στο ματς που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο στο κεκλεισμένων των θυρών, Δ.Α.Κ. Γλυφάδας, «Μάκης Λιούγκας», ο Πανιώνιος κέρδισε τον Κολοσσό Ρόδου με 67-65 στην πρεμιέρα της Stoiximan GBL, γυρίζοντας μάλιστα το παιχνίδι από διαφορά 15 πόντων στο πρώτο ημίχρονο. Κι ενώ οι «νεοφώτιστοι» έκαναν την πρώτη νίκη τους, υπήρξε μία φάση, όχι και τόσο συνηθισμένη.

Πιο συγκεκριμένα, ο Ράιαν Γούλριντζ έκλεψε την μπάλα στα 6 λεπτά και 40’’ που απέμεναν για το φινάλε του αγώνα. Ο Αμερικανός άσος του Πανιωνίου έφυγε γρήγορα στον αιφνιδιασμό και ήταν τελείως μόνος του, με την αντίπαλη μπασκέτα. Παρόλα αυτά, μάλλον… υποτίμησε την όλη κατάσταση, αφού αστόχησε στο κάρφωμα που επιχείρησε.

Ο Γούλριντζ πήγε με πολλή δύναμη και δοκίμασε να καρφώσει με το ένα χέρι, αλλά η μπάλα βρήκε στο σίδερο και έφυγε ψηλά, για να την πάρουν στην συνέχεια οι παίκτες του Κολοσσού και να εκδηλώσουν την δική τους, επίθεση. Τελικά, όπως φαίνεται στο μπάσκετ, όλα μπαίνουν και όλα χάνονται.