O Kάρι κέρδισε τον Πάρκερ

2013-05-13T14:26:26+00:00 2013-05-16T15:14:40+00:00.

13/May/13 14:26

Περίπου την ώρα που ο Ολυμπιακός πανηγύριζε στο Λονδίνο, ο Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς επικράτησαν των Σαν Αντόνιο Σπερς και ισοφάρισαν την σειρά των αγώνων με τον Τόνι Πάρκερ να κάνει ένα μέτριο ματς για τα δικά του στάνταρ

Παρά το γεγονός ότι αγωνίστηκε με τραυματισμό στον αριστερό του αστράγαλο ο Στέφεν Κάρι κατάφερε να οδηγήσει τους Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς σε νίκη με 97-87 στην παράταση επί των Σαν Αντόνιο Σπερς. Η σειρά των αγώνων είναι ισόβαθμη 2-2 και ο Tony Parker σε 41 λεπτά είχε 17 πόντους για τους Σπερς, ενώ ο Μπορίς Ντιαό βρέθηκε στο παρκέ για 12 λεπτά και είχε 3 ριμπάουντ και 3 ασίστ. Για τους νικητές ο Λετονός σέντερ Aντρίς Μπιέντρινς εμφανίστηκε για πρώτη φορά στα πλέι οφ και έπαιξε τρία λεπτά.