1-0 για τη Μπάγερν στους τελικούς

2014-06-08T19:34:14+00:00 2014-06-08T19:35:08+00:00.

08/Jun/14 19:34

Η οικοδέσποινα Μπάγερν Μονάχου επικράτησε στον πρώτο τελικό της γερμανικής BBL κόντρα στην Άλμπα Βερολίνου. Το τελικό σκορ ήταν 88-81 με τους Βαυαρούς να έχουν το προβάδισμα για το μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και την Άλμπα να μην απειλεί.

Για την ακρίβεια, η Άλμπα είχε προβάδισμα με 30-24 μετά την πρώτη περίοδο, σημείωσε όμως μόλις 9 πόντους στο δεύτερο δεκάλεπτο, το σκορ στο ημίχρονο ήταν 44-39 και η Μπάγερν δεν έχασε ξανά ποτέ το προβάδισμα. Ο Μάλκολμ Ντιλέινι είχε 16 πόντους για τους νικητές και ο Ρέτζι Ρέντινγκ σκόραρε 22 για την Άλμπα.