H Xαποέλ έκανε το πρώτο βήμα

2014-09-24T21:41:48+00:00 2014-09-25T15:17:05+00:00.

24/Sep/14 21:41

Με τον Μπρέισι Ράιτ να σημειώνει 22 πόντους και παρά την προσπάθεια της Νίμπουρκ στην τελευταία περίοδο, η Χαποέλ Ιερουσαλίμ πήρε την εύκολη νίκη με 94-84 στο πρώτο της ματς για τον προκριματικό γύρο της Ευρωλίγκας αποδεικνύοντας ότι είναι τα φαβορί

Με τον Μπρέισι Ράιτ να σημειώνει 22 πόντους και παρά την προσπάθεια της Νίμπουρκ στην τελευταία περίοδο, η Χαποέλ Ιερουσαλίμ πήρε την εύκολη νίκη με 94-84 στο πρώτο της ματς για τον προκριματικό γύρο της Ευρωλίγκας. Οι Ισραηλινοί απέδειξαν στο παρκέ ότι ήταν τα φαβορί και ποτέ δεν κινδύνεψαν από τους Τσέχους.

Μαζί με τον Ράιτ, πέντε ακόμα παίκτες των νικητών σκόραραν με διψήφιο αριθμό πόντων (Σμιθ, Τζόουνς, Ελιάχου, Κίτσεν, Γκάφνεϊ). Οι Τρε Σίμονς και Ντάριους Ουάσινγκτον είχαν από 18 έκαστος για τους ηττημένους, αλλά η Νίμπουρκ ποτέ δεν πήρε το προβάδισμα και δεν μπόρεσε να κάνει κάτι καλύτερο από το να μείνει κοντά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο.