H νέα Λαμποράλ ξεκίνησε σωστά

2014-10-15T23:35:28+00:00 2014-10-15T23:35:28+00:00.

15/Oct/14 23:35

Παίζοντας κόντρα στη νέα στη διοργάνωση Νεπτούνας, η νέα έκδοση της Λαμποράλ Κούτσα πήρε την εύκολη νίκη με 88-69 και ξεκίνησε τη σεζον με χαμόγελο. Οι Μπέρτανς με 20 πόντους και Ερτέλ με νταμπλ νταμπλ (13 π., 10 ρ.) ήταν οι καλύτεροι

Παίζοντας κόντρα στη νέα στη διοργάνωση Νεπτούνας, η νέα έκδοση της Λαμποράλ Κούτσα πήρε την εύκολη νίκη με 88-69 και ξεκίνησε τη σεζον με χαμόγελο. Οι Ντέιβις Μπέρτανς με 20 πόντους και Τόμας Ερτέλ με νταμπλ νταμπλ (13 π., 10 ρ.) ήταν οι καλύτεροι των νικητών που πήραν κεφάλι στην πρώτη περίοδο (20-15) και αύξαναν σταθερά τη διαφορά μέχρι το τέλος.

Ο Ντονάτας Ζαβάτσκας με 17 πόντους προσπάθησε για τους Λιθουανούς που πάντα βρίσκονταν πίσω στο σκορ με εξαίρεση το προβάδισμα με 7-6 στο τέταρτο λεπτό του αγώνα. Η ομάδα του Κρέσπι έκανε αυτό που έπρεπε και η Νεπτούνας είχε άγριο καλοσώρισμα στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση της Ευρώπης.