Η Μακάμπι πέρασε πάνω από τη Λιμόζ

Σε μία από τις πιο σκληρές έδρες στην Ευρώπη, η Λιμόζ κατάφερε να ισοφαρίσει σε 48-48 στο 26ο λεπτό. Το υπόλοιπο ματς, όμως, ανήκε στην πρωταθλήτρια Ευρώπης η οποία στο τέλος πήρε την εύκολη νίκη με 92-76.

Στα τελευταία τέσσερα λεπτά της τρίτης περιόδου οι Ισραηλινοί σημείωσαν 21 πόντους, πήραν προβάδισμα με 69-55 επί των πρωταθλητών Γαλλίας και μέχρι το τέλος του αγώνα δεν είχαν πρόβλημα. Ο Τζέρεμι Πάργκο (20 π., 9 ασ.) και ο Μαρκέζ Χάινς (15 π., 5 ασ.) ήταν υπεύθυνοι για αυτή την έκρηξη, ενώ ο Ντέβιν Σμιθ έκανε και πάλι νταμπλ νταμπλ (13 π., 12 ρ.).

Αυτό το ματς σήμανε και την επιστροφή του Σοφοκλή Σχορτσανίτη στη δράση που είχε 11 πόντους σε 11 λεπτά, ενώ ο Άλεξ Τάιους ήταν απών λόγω του τραυματισμού του στον αστράγαλο. Ο Άντριεν Μέρμαν είχε νταμπλ νταμπλ για τους φιλοξενούμενους και σκόραρε όταν είχε σημασία, αλλά η Λιμόζ απλά δεν μπόρεσε να ακολουθήσει τους πρωταθλητές.