Στο 4-0 η ΤΣΣΚΑ Μόσχας

2014-11-07T21:52:15+00:00 2014-11-07T21:52:15+00:00.

07/Nov/14 21:52

Χάρη σε μια καλή τρίτη περίοδο η Ουνικάχα πίεσε την ΤΣΣΚΑ Μόσχας, αλλά στο τέλος το αποτέλεσμα ήταν το συνηθισμένο. Η “ομάδα του στρατού” πήρε τη νίκη με 95-85 και με ρεκόρ 4-0 έμεινε πρώτη στο δεύτερο όμιλο μετά τη μάχη με τον βασικό της αντίπαλο για την κορυφή

Χάρη σε μια καλή τρίτη περίοδο η Ουνικάχα πίεσε την ΤΣΣΚΑ Μόσχας, αλλά στο τέλος το αποτέλεσμα ήταν το συνηθισμένο. Η “ομάδα του στρατού” πήρε τη νίκη με 95-85 και με ρεκόρ 4-0 έμεινε πρώτη στο δεύτερο όμιλο μετά τη μάχη με τον βασικό της αντίπαλο για την κορυφή.

Η ΤΣΣΚΑ πήρε από την αρχή το προβάδισμα (29-21) αλλά με ένα επιμέρους σκορ 27-20 στο τρίτο δεκάλεπτο, η Μάλαγα μείωσε στους έξι (72-66). Aκόμα και έτσι με τον Τεόντοσιτς σε μεγάλη βραδιά (27 π., 5/6 τρ., 10 ασ.) οι οικοδεσπότες είχαν τον έλεγχο στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και πήραν τη νίκη στο τέλος, παρότι η Ουνικάχα έφτασε ακόμα πιο κοντά (86-81) με 3,5 λεπτά να απομένουν. Το μεγάλο παιχνίδι του Τζέισον Γκρέιντζερ (20 π., 10 ασ.) δεν ήταν αρκετό για τους φιλοξενούμενους.