Δεύτερη νίκη για την Ούνιξ Καζάν

2014-11-20T20:36:50+00:00 2014-11-20T20:36:51+00:00.

20/Nov/14 20:36

Σε μια μάχη επιβίωσης που ήταν επίσης το ντεμπούτο του νέου κόουτς Εβγκένι Πασούτιν, η Ούνιξ Καζάν πήρε τη νίκη με 67-64 επί της Αναντολού Εφές μετά από ένα συναρπαστικό ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες με τον Κιθ Λάνγκφορντ να σώζει την κατάσταση

Σε μια μάχη επιβίωσης που ήταν επίσης το ντεμπούτο του νέου κόουτς Εβγκένι Πασούτιν, η Ούνιξ Καζάν πήρε τη νίκη με 67-64 επί της Αναντολού Εφές μετά από ένα συναρπαστικό ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες με τον Κιθ Λάνγκφορντ να σώζει την κατάσταση.

Για τρεις περιόδους, η Αναντολού Εφές είχε το προβάδισμα, χτίζοντας ένα πλεονέκτημα 10 πόντων (53-43) στο τέλος του τρίτου δεκάλεπτου χάρη σε τρίποντο του Ματ Τζάνινγκ. Ωστόσο, η Ούνιξ με ένα σερί 8-0 στο ξεκίνημα της τέταρτης περιόδου μείωσε σε 53-51 και μετά από αυτό το πραγματικό ματς άρχισε. Οι οικοδεσπότες πήραν το προβάδισμα (60-58) με τρία λεπτά να μένουν. Ο Ντάριο Σάριτς απάντησε με τέσσερις πόντους (62-60), αλλά μετά από αυτό ο Κιθ Λάνγκφορντ με 7/8 βολές  έδωσε στην Ούνιξ τη νίκη με 67-64. Συνολικά ο Λάνγκφορντ με 19 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης.