Χωρίς έλεος για Τσεντεβίτα η Μακάμπι

2014-12-11T23:30:59+00:00 2014-12-11T23:30:59+00:00.

11/Dec/14 23:30

Σε ένα ματς που ήταν η τελευταία πραγματική ευκαιρία της Τσεντεβίτα να μείνει μέχρι τέλους στην κούρσα του Top16, το φαβορί, η πρωταθλήτρια Μακάμπι Τελ Αβίβ, πήρε τη νίκη με 82-71. Ήταν ένα δώρο για την Άλμπα Βερολίνου

Σε ένα ματς που ήταν η τελευταία πραγματική ευκαιρία της Τσεντεβίτα να μείνει μέχρι τέλους στην κούρσα του Top16, το φαβορί, η πρωταθλήτρια Μακάμπι Τελ Αβίβ, πήρε τη νίκη με 82-71. Ήταν ένα δώρο για την Άλμπα Βερολίνου που πλέον με νίκη επί της Λιμόζ σε λίγες ώρες προκρίνεται στο Top16.

Πέντε παίκτες των νικητών σημείωσαν διψήφιο αριθμό πόντων με τον Ντέβιν Σμιθ να είναι ο πρώτος σκόρερ (14 π.). Ο Τζέρεμι Πάργκο επίσης συνεισέφερε 9 πόντους και 7 ασίστ. Για την Τσεντεβίτα ο Φραν Πίλεπιτς σκόραρε 22 πόντους, αλλά οι οικοδεσπότες έλαμψαν μόνο στην τρίτη περίοδο, όταν επέστρεψαν από ένα εις βάρους τους -11. To τελευταίο δεκάλεπτο, όμως, ανήκε στη Μακάμπι μετά από ένα σερί 17-6 (71-59).