To σόου του Ντέβιν Σμιθ στο Τελ Αβίβ

2014-12-18T23:59:58+00:00 2014-12-18T23:59:58+00:00.

18/Dec/14 23:59

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ ολοκλήρωσε την κανονική σεζόν με εξαιρετικό τρόπο, αφού οι πρωταθλητές επιβλήθηκαν της Μάλαγα (81-73) με τον Ντέβιν Σμιθ να κάνει ένα από τα καλύτερα ματς της καριέρας του στην Ευρωλίγκα με 22 πόντους, 9 ριμπάουντ και 6 ασίστ.

Και οι δύο ομάδες είχαν ήδη προκριθεί στο Top16, αλλά η Μακάμπι χρειαζόταν αυτή τη νίκη ηθικού κόντρα σε έναν αντίπαλο που αυτή τη στιγμή είναι πρώτος στην ισπανική λίγκα Εντέσα. Μετά τα πρώτα 22 λεπτά, οι οικοδεσπότες δεν έχασαν το προβάδισμα και όταν η Ουνικάχα μείωσε στο καλάθι (66-64) με πέντε λεπτά να απομένουν, αντέδρασαν με ένα 11-3 (77-67) που περιελάμβανε δύο τρίποντα του Σμιθ. Οι Ισπανοί μετά από ένα καλό ξεκίνημα στη σεζόν, πρέπει να αναδιοργανωθούν και να είναι καλύτεροι στο Top16.