Η Μπάρτσα άντεξε κόντρα στον ΠΑΟ

2015-01-10T00:40:01+00:00 2015-01-10T00:44:45+00:00.

10/Jan/15 00:40

Τελικά πάντα τα ματς μεταξύ της Μπαρτσελόνα και του Παναθηναϊκού θα είναι αξέχαστα. Αυτή τη φορά οι Καταλανοί πήραν τη νίκη στο τέλος με 80-76 με τον Τζάστιν Ντόελμαν να πετυχαίνει το σημαντικότερο καλάθι και τον Χουέρτας να έχει 6 τρίποντα στη τρίτη περίοδο

Τελικά πάντα τα ματς μεταξύ της Μπαρτσελόνα και του Παναθηναϊκού θα είναι αξέχαστα. Αυτή τη φορά οι Καταλανοί πήραν τη νίκη στο τέλος με 80-76 με τον Τζάστιν Ντόελμαν να πετυχαίνει το σημαντικότερο καλάθι και τον Χουέρτας να έχει έξι τρίποντα στην τρίτη περίοδο.

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε με διψήφιο νούμερο (35-25) στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο ολοκληρώθηκε ισόπαλο με 37-37. Η κατάσταση ήταν διαφορετική στην τρίτη περίοδο με τους οικοδεσπότες επίσης να έχουν διψήφιο πλεονέκτημα (63-53), όμως στο τέλος τα πάντα κρίθηκαν στις λεπτομέρειες. Ο ΝτεΜάρκους Νέλσον μείωσε στον πόντο (77-76) μετά από σερί 6-0, ο Ντόελμαν απάντησε με γκολ φάουλ (80-76) και αυτή η φάση σφράγισε το αποτέλεσμα, αφού οι δύο ομάδες δεν μπόρεσαν να σκοράρουν ξανά στο ένα λεπτό που απέμεινε.