Υπερασπίστηκε την έδρα της η Ζαλγκίρις

2015-02-26T21:28:38+00:00 2015-02-26T23:50:20+00:00.

26/Feb/15 21:28

Παίζοντας χωρίς το φυσικό της ηγέτη, τον Κάρλος Αρόγιο, η Γαλατασαράι χάνει πολύ μεγάλο μέρος της δύναμής της. Η Ζαλγκίρις το εκμεταλλεύτηκε αυτό και με επιμέρους σκορ 23-8 στην πρώτη περίοδο, πήρε διαφορά ασφαλείας, την κράτησε ως το τέλος, φθάνοντας στην πολύτιμη νίκη με 72-5

Παίζοντας χωρίς το φυσικό της ηγέτη, τον Κάρλος Αρόγιο, η Γαλατασαράι χάνει πολύ μεγάλο μέρος της δύναμής της. Η Ζαλγκίρις το εκμεταλλεύτηκε αυτό και με επιμέρους σκορ 23-8 στην πρώτη περίοδο, πήρε διαφορά ασφαλείας από νωρίς Την κράτησε ως το τέλος, φθάνοντας στην πολύτιμη νίκη με 72-59.

Oι Τούρκοι προσπάθησαν να επιστρέψουν στη διεκδίκηση της νίκης, δεν μπόρεσαν να κάνουν όμως κάτι περισσότερο, απ’ το να μειώσουν στους 9 (62-53), έξι λεπτά πριν το τέλος του αγώνα. Ο Παούλιους Γιάνκουνας με 12 πόντους και 9 ριμπάουντ ήταν ο κορυφαίος για τους νικητές. Ο Σινάν Γκιουλέρ (16π., 7ρ.) έκανε ότι μπορούσε για τη Γαλατασαράι, αλλά δεν ήταν αρκετό.