Ο Τούλσον “σκότωσε” την Εφές

2015-03-06T23:58:21+00:00 2015-03-07T00:08:09+00:00.

06/Mar/15 23:58

Σε ένα παιχνίδι με δύο διαφορετικά ημίχρονα και ένα μεγάλο σουτ στο τέλος να καθορίζει τον τελικό νικητή, ο Ράιαν Τούλσον με τρίποντο στην εκπνοή οδήγησε τη Μάλαγα σε σπουδαία εντός έδρας νίκη επί της Εφές Αναντολού με 93-90

Σε ένα παιχνίδι με δύο διαφορετικά ημίχρονα και ένα μεγάλο σουτ στο τέλος να καθορίζει τον τελικό νικητή, ο Ράιαν Τούλσον με τρίποντο στην εκπνοή οδήγησε τη Μάλαγα σε σπουδαία εντός έδρας νίκη επί της Εφές Αναντολού με 93-90. Μια ήττα που απομάκρυνε τους Τούρκους από το όνειρο της συμμετοχής στα πλέι οφ.

Στο πρώτο ημίχρονο, η Μάλαγα επέβαλε το δικό της ξέφρενο ρυθμό και προηγήθηκε με 52-40.

Στο δεύτερο ημίχρονο κυριάρχησαν οι άμυνες. Η Εφές προσπέρασε 83-82 δύο λεπτά πριν το τέλος του αγώνα και 5 δευτερόλεπτα πριν την κόρνα λήξης ο Τομάς Ερτέλ ισοφάρισε σε 90-90 με ένα πολύ μεγάλο τρίποντο.

Τελικά ο Τούλσον είπε την τελευταία λέξη. Τρίποντο στην εκπνοή και νίκη για τους Ανδαλουσιάνους, με τον Τούλσον να τελειώνει τον αγώνα με 25 πόντους. Κορυφαίος για τους ηττημένους ήταν ο Ερτέλ που πρόσθεσε κι αυτός 25 πόντους.