ΝΒΑ: Συνεχίζουν αήττητοι οι Σίξερς την preseason (Video)

Παρά την απουσία του Τζοέλ Εμπίντ που έχει αγωνιστεί σε μόλις ένα φιλικό τεστ, οι Σίξερς πήραν εύκολα τη νίκη έχοντας και πάλι για πρωταγωνιστή τον, Ταϊρίς Μάξεϊ που πέτυχε 19 πόντους σε 25 λεπτά παρουσίας του στο παρκέ.
Είναι ως τώρα ο πρώτος σκόρερ των Σίξερς, δείχνοντας πως θα σηκώσει μεγάλο βάρος στην επίθεση της ομάδας του δίπλα στον Τζοέλ Εμπίντ και τον Τζέιμς Χάρντεν. Ο τελευταίος πέτυχε 11 πόντους σε 24 λεπτά.

Ο Τζάρετ Άλεν δεν είχε αντίπαλο στο “πέντε” σημειώνοντας 19 πόντους (12 ριμπάουντ). Ο Ντάριους Γκάρλαντ πρόσθεσε 17, ενώ ο Ντόνοβαν Μίτσελ έμεινε στους 11.

Στη Σάρλοτ, τώρα, οι Ουίζαρντς νίκησαν με 116-107 τους Χόρνετς, με τον Κρίσταπς Πορζίνγκις να πετυχαίνει 20 πόντους και τον Κάιλ Κούζμα άλλους 15π.

Αυτό που περισσότερο απασχολεί τους Χόρνετς (Τέρι Ροζίερ 24π.), όμως, δεν είναι η τέταρτη ήττα σε ισάριθμα φιλικά παιχνίδια, αλλά ο τραυματισμός του ΛαΜέλο Μπολ στον αστράγαλο.
Οι Χόρνετς ανησυχούν για μεγάλη ζημιά και αμέσως υπέβαλλαν σε εξετάσεις τον βασικό τους πόιντ γκαρντ και καλύτερο παίκτη τους.