Κινγκς: Τέλος το αρνητικό σερί, αποχώρησε τραυματίας ο Βεζένκοφ

2024-01-23T08:18:30+00:00 2024-01-23T08:19:42+00:00.

23/Jan/24 08:18

Οι Κινγκς επέστρεψαν στις νίκες, ο Σάσα Βεζένκοφ αποχώρησε τραυματίας.

Του Βαγγέλη Παπαδημητρίου/ info@eurohoops.net

Νίκη μετά από τέσσερις σερί ήττες για τους Κινγκς, μετά και το 122-107 επί των Χοκς.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στην δεύτερη περίοδο και ουσιαστικά τότε πήραν την διαφορά, την οποία και κράτησαν μέχρι το τέλος.

Με αυτό το αποτέλεσμα, οι νικητές ανέβηκαν στο 24-18 και την έβδομη θέση της Δύσης. Η Ατλάντα είναι δέκατη στην Ανατολή με 18-15.

Ο Μπαρνς με 32 πόντους ήταν πρώτος σκόρερ των νικητών. 14 με 21 ριμπάουντ-6 ασίστ είχε ο Σαμπόνις και από 13 οι Μάρεϊ και Μονκ.

Ο Βεζένκοφ βρέθηκε στο παρκέ για 6 λεπτά, πριν αποχωρήσει τραυματίας, χωρίς να υπάρχει κάτι σοβαρό. Είχε 8 πόντους-2 ριμπάουντ με 3/4 σουτ.

Αυτή ήταν η 32η φετινή εμφάνιση του Βούλγαρου φόργουορντ φέτος, μετρώντας 5,6 πόντους-2,6 ριμπάουντ και 44,8% ευστοχία σε σχεδόν 13 λεπτά.

Για τους Χοκς, που αγωνίστηκαν χωρίς τον τραυματία Γιανγκ, ο Μάρεϊ είχε 35 πόντους-10 ριμπάουντ-6 ασίστ. 18 πρόσθεσε ο Μπογκντάντοβιτς.

Τα 12λεπτα: 27-24, 57-40, 87-69, 122-107

Ο Εμπίντ έβαλε 70 ΠΟΝΤΟΥΣ στους Σπερς!!!

Μπακς: O Γιάννης “λύγισε” τους Πίστονς με triple double εμφάνιση

O Τάουνς έβαλε 62, αλλά οι Τίμπεργουλβς έχασαν από τους Χόρνετς!