Ο Τάουνς είχε 62 πόντους, αλλά έπαιξε μόλις 56 δευτερόλεπτα στο τελευταίο τετράλεπτο!

2024-01-23T12:08:32+00:00 2024-01-23T12:08:52+00:00.

23/Jan/24 12:08

Ο Καρλ Άντονι Τάουνς έβαλε 62 πόντους στους Χόρνετς, αλλά στα κρίσιμα ήταν στον πάγκο!

Του Βαγγέλη Παπαδημητρίου/ info@eurohoops.net

Οι Τίμπεργουλβς έχασαν εντός έδρας από τους Χόρνετς με 125-128, στην τέταρτη μόλις εντός έδρας ήττα τους φέτος.

Με 30-13, η Μινεσότα παραμένει πρώτη στην βαθμολογία της Δύσης, όμως έχασε μεγάλη ευκαιρία για μία ακόμα νίκη.

Το ματς αυτό θα μείνει στις μνήμες μας, λόγω του Καρλ Άντονι Τάουνς, ο οποίος είχε 62 πόντους, κάνοντας ρεκόρ καριέρας και οργανισμού.

Σε 38 λεπτά, είχε 11/20 δίποντα, 10/15 τρίποντα, 10/14 βολές, 8 ριμπάουντ και 2 ασίστ. Όμως, στα κρίσιμα, δεν ήταν εκεί!

O Κρις Φιντζ αποφάσισε να βγάλει τον καλύτερο παίκτη του στο -3:53′ (119-120), για να τον επαναφέρει στο -1:44” (121-126).

Και παρόλο που είχε ήδη 62 πόντους πριν το τελευταίο τετράλεπτο, βγήκε ξανά στο -1:07′ (122-126) και επέστρεψε στο -12” (125-126).

Με λίγα λόγια, σε ένα ματς που κρίθηκε στα τελευταία λεπτά, ο Τάουνς των 62 πόντων είχε μόλις 56 δευτερόλεπτα στο παρκέ!