Καβαλίερς: Ήττα από τους Λέικερς, “νίκη” στα… λάθη!

Ο ΛεΜπρόν γύρισε στο Κλίβελαντ για πρώτη φορά ως αντίπαλος μετά την δεύτερη θητεία του στους Καβαλίερς, αποθεώθηκε από τον κόσμο και τελικά πανηγύρισε και τη νίκη με σκορ 109-105, όντας πρώτος σκόρερ με 32 πόντους!

Οι ”Καβς” έπεσαν στο 2-14, με την χρονιά να έχει εξελιχθεί σε ”μαρτύριο”, όμως υπάρχει και ένα μικρό… θαύμα στην χθεσινοβραδινή στατιστική τους. Στα 48′ του αγώνα, οι παίκτες του Λάρι Ντρου είχαν μόλις 3 λάθη! Έτσι έφτασαν κοντά στο ρεκόρ των λιγότερων λαθών σε έναν αγώνα, καθώς σε μόλις 4 ματς στην ιστορία του ΝΒΑ έχουν γίνει λιγότερα λάθη (2)!

Ένα από αυτά έχουν πρωταγωνιστές και πάλι τους Καβαλίερς, όταν είχαν κερδίσει στις 19/3/09 τους Μπλέζερς στην παράταση (!), έχοντας μόλις 2 λάθη, αμφότερα από τον Μο Ουίλιαμς!

Απέναντι στους Λέικερς και τα 3 έγιναν στο δεύτερο μισό, κάτι που γίνεται για πρώτη φορά φέτος στο ΝΒΑ, δηλαδή μία ομάδα να μην έχει λάθος σε ολόκληρο ημίχρονο!