Ράπτορς: Έκαναν… πάρτι στο Τορόντο με καλεσμένους τους Σέλτικς (video)

2019-02-27T06:55:02+00:00 2019-02-27T06:55:02+00:00.

27/Feb/19 06:55

Οι Ράπτορς προστάτευσαν για μία ακόμα φορά την πανίσχυρη έδρα τους (ρεκόρ 26-6). Και το έκαναν με πανηγυρικό τρόπο απέναντι στους Σέλτικς…

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Χάρη σε μία καταπληκτική δεύτερη περίοδο, διάστημα στο οποίο πέτυχε επί μέρους σκορ 36-13 (!), το Τορόντο πήρε τη διαφορά και στο τέλος τη νίκη με πανηγυρικό τρόπο, 118-95!

Αυτή ήταν η όγδοη νίκη των Ράπτορς στα τελευταία δέκα ματς, ενώ οι Σέλτικς μετράνε τρεις σερί ήττες και απέχουν δύο από τους τέταρτους Σίξερς και το αβαντάζ έδρας στον πρώτο γύρο των πλέι οφ.

Ο Πασκάλ Σιακάμ πέτυχε 25 πόντους με 4/5 τρίποντα συνεχίζοντας την εκπληκτική του σεζόν, ενώ ο Καουάι Λέοναρντ μέτρησε 21 πόντους.

Πρώτος σκόρερ για τους Σέλτικς ήταν ο Μάρκους Μόρις με 17 πόντους, ενώ ο Ίρβινγκ κόλλησε στους επτά σε 28 λεπτά συμμετοχής. Δεν χρειαζόταν να παίξει άλλο με το σκορ στο +20…