Ρόκετς: Η πιο “καυτή” ομάδα στο ΝΒΑ, 31 αν και τραυματίας ο Χάρντεν (Video)

Ο “μουσάτος” πέτυχε 16 πόντους στα πρώτα 12 λεπτά κατά των ελλιπών Σίξερς (έξω πάλι ο Εμπίντ, το ίδιο κι ο Μαριάνοβιτς) και παρότι τραυματίστηκε στον καρπό στη δεύτερη περίοδο, ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 31 πόντους (10ριμπ., 7ασ.) οδηγώντας την ομάδα του στην εύκολη νίκη με 107-91!

Ήταν η 7η συνεχόμενη νίκη για τους Ρόκετς που αυτή τη στιγμή έχουν το πιο “καυτό” σερί στο ΝΒΑ και χάρη σε αυτό έμειναν μόνοι τρίτοι στη Δύση, απειλώντας και τους δεύτερους Νάγκετς!

Χάρη στο σκοράρισμα του Χάρντεν οι γηπεδούχοι ξέφυγαν με 37-21 στο πρώτο 12λεπτο και οι Σίξερς δεν μπόρεσαν ποτέ να συνέλθουν από αυτό. Ο Κλιντ Καπέλα πρόσθεσε 18 κι ο Έρικ Γκόρντον 17 με 5/9 τρίποντα.

Ο Τομπάιας Χάρις ήταν πρώτος σκόρερ των Σίξερς με 22 πόντους, 19 πέτυχε ο Τζίμι Μπάτλερ και ο Μπεν Σίμονς άγγιξε το τριπλ νταμπλ με 15 πόντους, 10 ασίστ και εννιά ριμπάουντ. Η έλλειψη του Εμπίντ πάντως φαίνεται πολύ…