Μάτζικ: Ξέσπασμα στην τέταρτη περίοδο κατά των Σίξερς (Video)

2019-11-14T06:24:01+00:00 2019-11-14T06:24:01+00:00.

14/Nov/19 06:24

Τρεις περιόδους άντεξαν οι Σίξερς χωρίς τον Τζοέλ Εμπίντ στο Ορλάντο. Στην τέταρτη ξέσπασαν οι Μάτζικ.

Με σκορ 32-15 στην τελευταία περίοδο, οι Μάτζικ νίκησαν εύκολα με 112-97 τους Σίξερς, εκμεταλλευόμενοι πλήρως την απουσία του Τζοέλ Εμπίντ. Για την ακρίβεια μάλιστα, αυτός που βρήκε ευκαιρία να δράσει ήταν ο Νίκολα Βούτσεβιτς που πέτυχε 25 πόντους και μάζεψε 12 ριμπάουντ, οδηγώντας την ομάδα του στην τέταρτη νίκη (4-7) και ρίχνοντας τους Σίξερς στο 7-4.

Εντυπωσιακός ήταν κι ο Άαρον Γκόρντον που μέτρησε 18 πόντους, 13 ριμπάουντ και επτά ασίστ, ενώ ο Μαρκέλ Φουλτζ έπαιξε για πρώτη φορά κατά της ομάδας που τον επέλεξε στο Νο1 του ντραφτ!

Ο Φουλτζ πάντως δεν έκανε τίποτα το ιδιαίτερο (όπως σχεδόν… πάντα), μένοντας στους οκτώ πόντους και τις τρεις ασίστ σε 21 λεπτά συμμετοχής.

Οι Σίξερς άντεξαν ως το 36′ χάρη στον Μπεν Σίμονς που είχε 18 πόντους με 9/12 σουτ και τον Τζος Ρίτσαρντσον (19). Σίγουρα μέτρησε αρνητικά η απουσία του Εμπίντ, αλλά για μία ακόμα φορά έδειξαν αδυναμία μακριά από τη Φιλαδέλφεια καθώς έχουν 3-4 ρεκόρ εκτός έδρας.