Η… εφιαλτική τέταρτη περίοδος του ΛεΜπρον!

2016-03-25T11:31:19+00:00 2016-03-25T11:36:07+00:00.

25/Mar/16 11:31

Για 36 λεπτά ήταν εντυπωσιακός, στο τελευταίο δωδεκάλεπτο, όμως, ο ΛεΜπρον Τζέιμς “χάθηκε” κι οι Καβαλίερς ηττήθηκαν (95-104) στο Μπρούκλιν.

Μάλιστα, οι Νετς έτρεξαν ένα σερί 14-0 στην τέταρτη περίοδο για να φτάσουν στη νίκη. Τελευταία φορά που κάποια ομάδα έκανε κάτι ανάλογο κόντρα σε ομάδα του Τζέιμς ήταν οι Χιτ στις 17 Δεκεμβρίου του 2005! Επίσης, ήταν η πρώτη φορά στην καριέρα του “King” που σημείωσε 30 πόντους στα τρία πρώτα δωδεκάλεπτα αλλά έμεινε άποντος στο τελευταίο (έχοντας παίξει μίνιμουμ πέντε λεπτά). Τέλος, έχασε τον πρώτο του αγώνα, στον οποίο σούταρε με τουλάχιστον 75% (συγκεκριμένα είχε 81.3, 13/16 σουτ).

Δείτε, πάντως, τα όσα εντυπωσιακά έκανε στα πρώτα 36 λεπτά του αγώνα… Συνολικά είχε 30 πόντους, 6 ριμπάουντ και 5 ασίστ.