Eurohoops Academy

Πρωτάθλημα Εφήβων | 12η Αγωνιστική: Eurohoops Academy – ΑΣ Ροδόπολης 50-53

Η Eurohoops Academy πάλεψε και διεκδίκησε τη νίκη κόντρα στους πρωτοπόρους ως το τελευταίο λεπτό.

Η Eurohoops Academy δεν τα κατάφερε απέναντι στον πρωτοπόρο του 7ου Ομίλου, ΑΣ Ροδόπολης, στο παιχνίδι για την 12η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος Εφήβων της Β’ ΕΣΚΑ.

Η Eurohoops Academy παρατάχθηκε με απουσίες σημαντικών παικτών, αλλά ήταν άκρως ανταγωνιστικοί κόντρα στους αήττητους του ομίλου. Ο ΑΣ Ροδόπολης ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι, καταφέρνοντας, μάλιστα, να βρεθεί μπροστά με διψήφιο αριθμό πόντων στο πρώτο ημίχρονο. Οι αθλητές του Γιώργου Ρουμπελάκη, όμως, δεν τα παράτησαν. Επέστρεψαν πιο δυναμικά στο παρκέ και κατάφεραν να μηδενίσουν την απόσταση. Στα τελευταία λεπτά δύο κρίσιμα λάθη ήταν αυτά που στέρησαν μια σπουδαία νίκη από την ομάδα μας, με τους φιλοξενούμενους να κερδίσουν με διαφορά ενός τριπόντου.

Η αγωνιστική δράση του Πρωταθλήματος Εφήβων θα συνεχιστεί στα μέσα Ιανουαρίου, με τη Eurohoops Academy να φιλοξενεί τον ΑΟ Διονύσου (15/1, 11:00).

Eurohoops Academy «Εξέλιξις» – ΑΣ Ροδόπολης 50 – 53

Δεκάλεπτα: 17-20, 24-35, 42-43, 50-53
Eurohoops Academy (Γιώργος Ρουμπελάκης, Κωνσταντίνος Σταμάτης): Βαφιάς, Βυτογιάννης, Ασημένιος, Ψύλλος, Λάττας, Ιωάννου, Καράβας, Μαχαίρας, Μαρνέζης, Πατουχέας, Μπρατάκος, Ανυφαντής.